סיבה ותוצאה

תאור כללי: אפליקציות אלו מספקות תגובה מיידית עם כל נגיעה של התלמיד בכל מקום על המסך.

מטרות: יצירת וחיזוק קשר עין יד, הבנה של סיבה תוצאה, חיזוק ואימון יכולת מוטוריקה גסה (כולל ישור מפרקים, הרחבת טווח תנועה, חציית קו אמצע, וכו')

מתאים לתלמידים המתקשים בהבנת קשר סיבה-תוצאה, תלמידים המתקשים בקשר עין יד בסיסי תלמידים בעלי קשיים מוטורים בגפיים העליונות (ספסטיות, קיצורי מפרקים, וכו')

הערות: כמו בכל תחום בחיים, גם כאן לכל תלמיד טעם משלו ותחומי עניין שונים. אפליקציות שונות יספקו מוטיבציה ועניין לתלמידים שונים. רצוי לתת לתלמידים להתנסות כמה פעמים בכל אפליקציה ולעקוב אחר אותן אפליקציות שמעוררות מוטיבציה אצל כל תלמיד. אז ניתן גם לחפש אפליקציות נוספות מתחומי העניין של התלמיד. מילות מפתח לחיפוש אפליקציות נוספות של סיבה-תוצאה: Animals, Stars, Music, Thunder, Fireworks, Bubbles

הסבר

אגם מרגיע עם צמחיה ודגים שוחים וברקע צלילים של טבע. בכל מגע נוצרים גלים קלים המספקים פידבק ויזואלי ואודיטורי. ניתן להשפיע על האווירה ע"י הוספת דגים בצבעים שונים וחבצלות, ולהניע אותן ברחבי האגם. ניתן לשנות את אווירת הרקע לזו של סופה טרופית עם רעמים וגשם.

האפליקציה מאפשרת ליצור כוכבים מונפשים. עם כל מגע עשרות כוכבים מרקדים מופיעים תחת האצבעות. ניתן לצייר באמצעותן, לכתוב, או סתם לקשקש ברחבי המסך. מגע בכוכב קיים יהפוך אותו ל"כוכב נופל" שעף הרחק בתלת מימד עד שנעלם. האפליקציה מלווה באפקטים של סאונד – צלילי רקע של לילה, פעמונים עדינים עם כל כוכב שנוצר, וצליל מעוף לכוכבים נופלים. ניתן לתכנת מראש את גודל הכוכבים, התנועה והצבעים.

מגע בכל מקום על גבי המסך יוצרת זיקוקי דינור בתלת-מימד ובמגוון צבעים מרהיבים. כל סוג של מגע (זמן השהיה על המסך וכוון תנועת האצבע) יצור זיקוקים בצורות וגדלים שונים. הגרפיקה מלווה ברעש המקורי שיוצרים זיקוקי דינור. גרסת החינם מלווה בפרסומות בתחתית המסך.

אפליקציה זו מדמה משטח רגיש לחום המגיב לחום של קצות האצבעות. זמן השהייה בנקודה מסוימת תחזק את הצבע שנוצר ותגדיל אותו. האפליקציה כוללת תשעה משטחים ויזואליים שונים: משטח רגיל, משטח אש, משטח צבעי פנטזיה, משטח עננים, צבעי מתכת מטאלי, צבעי רגיעה מדיטאטיבים, משטח צבעי הקשת, משטח זוהר, ומשטח צבעים קרים. בגרסה בתשלום קיימים תשעה משטחים נוספים. ניתן לשנות הגדרות שונות באפליקציה כגון צלילים, עצירה, איכות הצבע, וכו'.

מסך שלם של נייר פצפוצים שמעולם לא נגמר. מספק פידבק ויזואלי ואודיטורי המחקים בצורה מדויקת את המקור.

עשרות מנגינות מוכרות המתנגנות ע"י מגע בלבד בכל אזור במסך. כל נגיעה מייצרת אובייקטים שונים המתפרצים מהאצבעות ומספקים פידבק ויזואלי. בכל חודש משתנה הנושא של האפליקציה בהתאם לתקופה – תמונת הרקע משתנה, השירים משתנים, והאנימציה שנוצרת עם המגע משתנה.

התנסות בכלי המוזיקה השונים. האפליקציה מספקת שלושה כלים מוזיקליים בחינם ואופציה לקנות את שאר שלוש-עשר הכלים בשלושה עשר שקלים.

כל מגע בשטח המסך יוצר בועות בצבעים שונים. מגע נוסף על בועה קיימת מפוצץ אותה. ככל שהמגע ארוך יותר – הבועה שתיווצר גדולה יותר, והצליל הנוצר שונה מבועה לבועה – תלוי בגודלה. ניתן לבחור מבין שישה רקעים צבעוניים שונים.

האפליקציה כוללת חמישה "עולמות" על פי נושאים, כל עולם כולל ארבעה מסכים שונים. כל מסך יוצר צורות וצלילים שונים עם כל מגע, הכול בצבעים פסטורליים, אנימציה עדינה, וצלילים מרגיעים.

כל מגע יוצר כוכבים. ניתן לראותם נופלים או לפוצץ אותם על ידי מגע נוסף.

אפליקציה ליצירת ברקים. ניתן לשלוט ברקע, בכמות, ובצבעים בהם מופיעים הברקים.

אפקטים ויזואליים בצבעים וצורות שונות הזזות על המסך עם כל נגיעה. בנוסף ניתן להפעיל את המצלמה מתוך האפליקציה ולעוות את הפנים לצורות שונות ומצחיקות.

אפליקציה זו ניתן ליצור זיקוקים עם מגע האצבעות או לצפות באחד מכמה מופעי זיקוקים מוכנים מראש. כל הזיקוקים מלווים בצלילים אותנטיים.

פעילות סיבה ותוצאה. גע במסך כדי לראות מה קורה הלאה. ניתן לחבר מתגים. גרפיקה ברורה להקל על תלמידים עם לקות ראייה.

מצא אותי היא אפליקציה שנועדה לעזור לילדים צעירים עם מיומנויות חברתיות פשוטות. מטרת המשחק היא למצוא את האדם המסתתר. הרמות נעשות קשות לאחר כל לחיצה ומציאה של הדמות.

האפליקציה מאפשרת לצייר עם השמעת קול.

הורדה

סמל

שם האפליקציה

Pocket Pond

Draw with Stars

iLoveFireworks Lite

Heat Pad

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.inclusive.sensoryroom
https://itunes.apple.com/us/app/heat-pad-relaxing-heat-sensitive/id445627681?mt=8

Polyethylene Relax

https://itunes.apple.com/us/app/music-sparkles-all-in-one/id452584114?mt=8
https://itunes.apple.com/us/app/fun-bubbles-lite/id418096758?mt=8
https://itunes.apple.com/us/app/volt-3d-lightning-unleashed/id349953604?mt=8
https://itunes.apple.com/us/app/sensory-just-touch/id649331809?mt=8

Touch of Music

Music Sparkles

Fun Bubbles Lite

Baby Twinkle Toy

Fun Shooting Stars

Volt - 3D Lightning

Sensory Just Touch

Fireworks Arcade

https://chrome.google.com/webstore/detail/just-touch/jmncgeafklfhfbjmopadbpoplmdkceeo
https://itunes.apple.com/us/app/fireworks-arcade/id435664934?mt=8

Sensory Room

FindMe Autism

Singing Fingers HD