כישורי חיים

אני מצחצח שיניים לבד!

האפליקציה שמסייעת בלמידה של פעולות יומיומיות הקשורות בהיגיינה אישית בצורה חווייתית ומובנית המותאמת לילדים ומתבגרים בחינוך המיוחד. שמירה על היגיינה אישית והיכולת לבצע את המשימות הקשורות בה באופן עצמאי מסייעות לאדם להסתגל לסביבה ולתפקד באופן אופטימלי. עם הכניסה לבית הספר על הילדים לשלוט בתפקודי יום-יום בסיסיים כגון הליכה לשירותים, רחצת ידיים, אכילה וניידות כדי לתפקד באופן עצמאי ולהיות פנויים ללימודים. מטרת האפליקציה היא לסייע לילדים, מתבגרים ובוגרים עם צרכים מיוחדים ללמוד מיומנויות יום יום בנושאי ההיגיינה ובכך להעלות את איכות חייהם ואת מסוגלותם להיות שותפים פעילים בסביבתם. האפליקציה מכילה 12 יחידות שבכל אחת משימה הקשורה בהיגיינה ומשחק מסלול שמהווה פעילות חווייתית מסכמת.

בכל יחידת נושא תוכלו למצוא:

– סרטון וידאו מדגים של המשימה מלווה בקריינות וכתוביות. בסרטונים מככבים מתבגרים על מנת שגם צעירים וגם בוגרים יוכלו להנות משימוש באפליקציה.

– רצף תמונות המציג את שלבי הפעולות במשימה בתמונות הלקוחות מתוך הסרטונים. כל תמונה מלווה בכיתוב וקריינות.

– כלי אישי ליצירת רצף אישי של המשימה, מאפשר התאמת רצף התמונות למשתמש. בשימוש בכלי זה תוכלו להעלות את התמונות של המשתמש מבצע את שלבי הפעולה. ניתן להתאים את הכיתוב ולהקליט קריינות בהתאם לרמת ההבנה של המשתמש. – כלי ליצירת סרטון אישי, ניתן לצלם סרטון אישי, את המשתמש, הורים או אחים המבצעים את הפעולה על מנת שישמשו כמודל לחיקוי.

– שני משחקים דידקטיים מלווים כל יחידת נושא, מצא את התמונה, מה השלב החסר או מה הסדר הנכון. המשחקים עושים שימוש בתמונות מתוך הסרטונים ומהווים תמיכה ביכולת

https://itunes.apple.com/us/app/bitsboard-education-games/id516842210?mt=8

אני יכול להזמין מהתפריט בעצמי! אפליקציה חדשנית ומקיפה ללימוד ותרגול פעילויות יומיומיות להתנהלות עצמאית בקהילה כמו נסיעה במכונית, קניות בסופרמרקט, ביקור במרפאת שיניים ועוד. להתנהל באופן עצמאי בקהילה משמעו לשלוט במיומנויות היום יום. לעשות קניות, ללכת לרופא וליהנות מפעילויות פנאי כמו ללכת לסרט או לסעוד במסעדה הן פעילויות יום-יום אשר רבים בחינוך המיוחד מתקשים בביצוע עצמאי שלהן ואף מגלים חרדה רבה בהתמודדות עם ביצוע הפעילויות השונות כגון, ללכת לרופא שיניים או להתמודד עם יציאה עם חברים לסרט. אפליקציית "בקהילה" נועדה לסייע לילדים ומתבגרים בחינוך המיוחד להתמודד עם פעילויות שונות המתבצעות בקהילה ובכך לתרום לתפקוד עצמאי ואיכות חיים מרבית.

אני יודע לאכול בסכין ומזלג! בעזרת סרטוני וידאו, פעילויות ומשחקים יכולים ילדים ומתבגרים עם צרכים מיוחדים ללמוד להכין סלט או שוקו, לחמם במיקרו ומיומנויות אחרות הקשורות להכנת אוכל.

https://itunes.apple.com/us/app/ido-community-kids-special/id931891099?ls=1&mt=8

ילדים ומתבגרים עם צרכים מיוחדים יכולים ללמוד לבצע מגוון תפקידים בבית ולהפוך להיות חלק פעיל ושוויוני בחיי המשפחה. עם האפליקציה 'תפקידים בבית', אפשר לעשות זאת תוך כדי משחק בצורה חווייתית ומהנה.

האפליקצייה "תפקידים בבית" מסייעת לילדים ומתבגרים בחינוך המיוחד בלמידת מיומנויות יום-יום הקשורות לביצוע מגוון תפקידים בבית.

האפליקציה מכילה שבע יחידות שבכל אחת משימה הקשורה תחזוקת החיים בבית ומשחק מסלול שמהווה פעילות חווייתית מסכמת.

שותפות בביצוע מטלות הבית הינה לקיחת חלק פעיל ושוויוני בחיי המשפחה. ביצוע מטלות שונות הקשורות בתחזוקת הבית הינם חלק ממיומנויות היום יום הדרושות לאדם על מנת שיוכל לתפקד בקהילה באופן עצמאי ומלא. מעבר לשותפות מלאה ואחראית בחיי המשפחה, ביצוע מטלות אלו הינו בסיס ליכולתו של אדם בעל צרכים מיוחדים להתגורר באופן עצמאי בקהילה. לכן קיימת חשיבות להקניית מיומנויות אלו כבר בגיל הצעיר.

https://itunes.apple.com/us/app/ido-chores-daily-activities/id931894090?ls=1&mt=8

שליטה במיומנויות הקשורות לאכילה היא הבסיס לתפקוד עצמאי. האפליקציה מכינים אוכל מסייעת לילדים ומתבגרים בחינוך המיוחד בלמידת מיומנויות יום-יום בתחום הכנת אוכל באופן חוויתי ומותאם בשימוש בסרטוני ווידאו ורצף תמונות. ילדים לומדים את מיומנויות האכילה דרך משחק ואימון, תוך צפייה במודל אמיתי, לרוב הורים או אחים. ילדים עם צרכים מיוחדים מתקשים במיומנויות החיקוי ולרוב אינם מתפקדים באופן עצמאי במיומנויות היום-יום. שליטה במיומנויות הקשורות לאכילה היא הבסיס לתפקוד עצמאי. זו הסיבה שיצרנו את אפליקציית "מכינים אוכל". בעזרת האפליקציה יכולים ילדים, מתבגרים ובוגרים עם צרכים מיוחדים ללמוד ולהתאמן על המיומנויות הקשורות בהכנת מזון. האפליקציה מכילה שבע יחידות שבכל אחת משימה הקשורה בהכנת אוכל ומשחק מסלול שמהווה פעילות חווייתית מסכמת.

https://itunes.apple.com/us/app/ido-food-kids-special-needs/id931891855?ls=1&mt=8

אני לובש חולצה לבד! הכירו את האפליקציה המסייעת להשגת תפקוד עצמאי בפעולות יומיומיות בתחום הלבוש, בצורה מובנית ומותאמת אישית לילדים ומתבגרים בחינוך המיוחד.

שליטה ברוטינות של טיפול עצמי כמו לבוש, היגיינה , תורמות לתחושת מסוגלות ולהשתלבות טובה של ילדים במסגרות חינוכיות. תפקוד עצמאי במיומנויות יום-יום בתחום הלבוש מושג בעזרת השימוש באפליקציה.

להתלבש מסדרת i-DO נועדה ללמד את פעילויות היום יום הקשורות בלבוש בצורה חווייתית, מובנית ומותאמת אישית.

האפליקציה מכילה תשע יחידות שבכל אחת משימה הקשורה בלבוש ומשחק מסלול שמהווה פעילות חווייתית מסכמת

https://itunes.apple.com/us/app/lhtlbs/id931891014?ls=1&mt=8

הסבר

האפליקציה ״סדר יום״ פותחה על מנת לענות על הצורך של ילדים שונים בעלי צרכים מיוחדים לתמיכה ויזואלית בסדר האירועים הצפוי להם במהלך היום. האפליקציה הנוכחית מיועדת הן למסגרות חינוכיות אשר מחזיקות אייפד ככלי בשימוש יומיומי, והן עבור ילדים המשתמשים באייפד אישי לצרכי תקשורת תומכת וחליפית. באפליקציה ניתן להגדיר מספר משתמשים כתלות בצורך המסגרת. עבור כל משתמש ניתן לבנות את סדר היום שלו, הכולל תמונה עבור כל פעילות עם פלט קולי מוקלט ושעת הפעילות במידת הצורך.

הסיפור של גבי.

אמצעי הנחיה להורה / מורה /מטפל בנושא חינוך מיני וחברתי והתמודדות יומיומית עם ילד/נער עם צרכים מיוחדים החל מגיל הרך ועד לגיל הבגרות.

הסיפור מיועד לשימוש אנשי חינוך, הורים ומטפלים העובדים עם ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים אך יתכן וגם אנשי מקצוע נוספים, כמו גם הציבור הרחב, ימצאו בו שימוש.

באפליקציה מאגר סיפורים שני הסיפורים הראשוני בחינם כל היתר בתשלום.

אפליקציה ליצירת לוחות בחירה להתאמה אישית עבור אנשים עם צרכים מיוחדים עם לקות בתקשורת. מלמדת את אפשרות הבחירה על ידי הרחבת התמונה שנבחרה.

האפליקציה בתשלום של $1.99

אפליקציה ללימוד תחום הרגשות. ניתנת להתאמה בקלות. עלות $0.99

אפליקציה לזיהוי רגשות. עלות $1.99

ארבעה חדרים בהם ניתנת הזדמנות לתלמידים לטפל בדמות של ילד או ילדה ודרך משחק תפקידים ללמוד על היגיינה – על יד הכיור, באמבטיה, כביסה, ושירותים. שני חדרים חינם וניתן לרכוש את שני החדרים האחרים.

לעבוד ולשחק כאיכר! לחלוב פרה, לאסוף ביצים.

לחברה אפליקציות מגוונות בתחום כישורי חיים

קישור הבא.

מגוון אפליקציות לכישורי חיים

הבית הקסום של אלי מדמה את חיי היום יום ומלמד תוך כדי משחק לבצע את המשימות והמטלות הרגילות של ילדים. האפליקציה מגיעה עם שני חדרים פתוחים – מטבח ואמבטיה, ועוד שלושה חדרים – גינה, כיור, וחדר שינה – שעולים 3.50 ₪

באפליקציה זו התלמיד בוחר באיזו דמות לטפל מבין ארבע, ועובר איתה בחדרים השונים כאשר כל חדר דורש פעילויות אחרות – מבישול והאכלה ועד רחיצה ומשחקי פנאי. בבית תשעה חדרים (שלושה חדרים מגיעים עם האפליקציה בחינם – מטבח, חדר משחקים, ואמבטיה).

אפליקציות שמסייעות בלמידה של פעולות יומיומיות הקשורות:

היגיינה אישית

התנהלות עצמאית בקהילה

אכילה עצמאית

לבישת בגדים

ביצוע תפקידים

בצורה חווייתית ומובנית המותאמת לילדים ומתבגרים בחינוך המיוחד.

האפליקציות Me & My הן סדרה הכוללת פעילויות אינטראקטיביות ומשחקיות המאפשרות למשתמש לעבוד לבד או עם מלווה, ולפעול בצורה משמעותית במרחב של בחירות אישיות.

מטרת הסדרה היא לאפשר למשתמשים ליצור אלבומים אישיים בדרך של משחק, בנושאים:

אני עצמי

אני וגופי

הבחירות שלי

הפעילות בסדרה מעודדת פיתוח זהות עצמית, יכולות חקר, יכולת בחירה, עבודה עצמאית, שיתופיות ואוריינות.

סדרת אפליקציות כלים קוגניטיביים כוללת שלוש אפליקציות של כלים פתוחים המיועדים להקנייה ותרגול של מיומנויות קוגניטיביות באופן המותאם לצרכים מגוונים בקרב ילדים ומתבגרים בחינוך המיוחד, הן ברמת הממשק והן ברמת התוכן.

שם האפליקציה

סדר יום HD lite

Hi Gabi - Gabi's Story

ChoiceBoard-Creator

ABA Flash Cards & Games - Emotions

Touch and Learn - Emotions

Pepi Bath

Toca Life Farm

TOCA BOCA

הבית הקסום של אלי - משחק ילדים חינוכי

Baby Dream House

I DO

ME @ MY

DO IT

V-TasKit

iDo היגיינה

iDo קהילה

iDo לאכול

iDo להתלבש

iDo תפקידים בבית

https://itunes.apple.com/US/app/id615961601?mt=8
https://itunes.apple.com/il/app/hi-gabi-gabis-story/id977006995?mt=8
https://itunes.apple.com/us/app/choiceboard-creator/id453988580?mt=8
https://itunes.apple.com/us/app/aba-flash-cards-games-emotions/id446105144?mt=8
https://itunes.apple.com/us/app/pepi-bath-lite/id505155771?mt=8
https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.pepiplay.pepibathliteandroid
https://itunes.apple.com/app/id1156121311?mt=8
https://tocaboca.com/apps/
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.evernote
https://itunes.apple.com/us/app/baby-dream-house-care-play/id704516904?mt=8
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tabtale.babyhouse
http://www.snapps.cet.ac.il/%D7%94%D7%90%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%A7%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%A9%D7%9C%D7%A0%D7%95/

!Table it

!Sentence-it

!Sequence-it

V-tasKit היא כלי חזותי לארגון משימות וסדר יום. האפליקציה הינה ממשק פתוח מבוסס יומן המותאם לשימוש על ידי יחידים עם צרכים מיוחדים.