טיפים לעבודה

שירות Pushbullet

השירות מאפשר לסנכרן מידע בין המחשב והמכשירים הניידים. ניתן לרשום מחשבים ומכשירים לשירות גוגל או פייסבוק – אם כי מומלץ שהמכשירים הרשומים יהיו רשומים דרך גוגל.

ניתן להעביר בין מכשירים קבצים עד 25 מגה בייט והוא מיועד בעיקר להעברה של תמונות, מסמכים קישורים וקובצי מדיה.

בשלב הראשון יש להיכנס לאתר Pushbullet ושם לבחור את הפלטפורמות עליהם יותקן השירות. ניתן להתקין תוספים לדפדפנים השונים, יישומים למערכות ההפעלה השונות ואפליקציות למכשירי הסלולר.

לדוגמה ניתן להוריד תוסף לדפדפן כרום או פיירפוקס, יישום לחלונות או למק ואפליקציה תואמת למכשיר הסלולר והטבלט. כשכולם מחוברים לשירות פייסבוק או גוגל ניתן להתחיל לסנכרן.

Pushbullet

ממשק המשתמש של האפליקציה מאוד פשוט – וגם נגיש מאוד לנעזרים בטכנולוגיות סיוע בטלפונים וטבלטים חכמים . כאשר בוחרים בשיתוף באמצעות Pushbullet נפתח חלון ובו ניתן לבחור אם להעביר את המידע לכל המכשירים הרשומים בשירות או רק למכשיר ספציפי אחד. כך למשל, אם הותקן תוסף לדפדפן מסוים וגם תוכנה לשולחן העבודה – ניתן יהיה להעביר את המידע דרך כל היישומים או כאמור בבחירה של יישום אחד.

תוכנת המחשב והתוסף לדפדפן אינם נגישים לחלק מתוכנות קוראות המסך כך שבשלב זה השימוש בשירות לאנשים עם לקות ראייה ועיוורון עשוי להיות בעייתי.

העברת מידע מהמכשיר הנייד למחשב

· ניתן להעביר קבצים שנכתבו במכשיר הנייד באמצעות מנגנון השיתוף ל Pushbullet . אם בוחרים באפשרות של כל המכשירים בחלון אפליקציית Pushbullet שנפתח – וברגע שפותחים את הדפדפן, הקובץ יורד לתיקיית ההורדות.

· העברת קישורים חשובים למחשב הביתי לצורך שמירה במועדפים של הדפדפן בו נעשה שימוש או לצורך קריאה נוחה יותר בהנחה שהאתר לא מותאם למובייל או כי סתם רוצים לקרוא מהמחשב הביתי. כאשר מעבירים קישור מהמכשיר הנייד לדפדפן הוא נפתח אוטומטית בטאב חדש. כל קישור ייפתח בטאב חדש כך כאשר מגיעים למחשב בבית – פשוט פותחים את הדפדפן והקישורים שהועברו מהמכשיר ייפתחו אוטומטית בטאבים השונים – כאשר הטאב שיוצג יהיה זה של הקישור האחרון שהועבר.

· באותו אופן ניתן להעביר קבצים שהורדו למכשיר מהדפדפן או ממקורות אחרים.

העברת קבצים מהמחשב למכשיר

· בסייר התיקיות, קליק ימני על הקובץ ובחירה באפשרויות מתקדמות. לאחר מכן יש לאתר את שירות Pushbullet ובתת התפריט את המכשיר אליו אנו מעוניינים להעביר את הקובץ. תהליך זה נגיש לתוכנות קוראות מסך.

· את הקובץ ניתן לפתוח מהאפליקציה או מאזור ההתראות ולבחור באזור אפליקציה לפתוח את הקובץ. פתיחת קבצים שהועברו מהמחשב למכשיר הנייד נגישה יותר לאנשים הנעזרים בתוכנות קוראות מסך.

באופן זה ניתן להעביר שירים, תמונות ומסמכים מהמחשב למכשיר בתוך מספר שניות וללא חיבורים ועיכובים מיותרים.

העתקת טקסט מהמחשב למכשיר

במקרים בהם מעוניינים להעתיק חלקים מסוימים של טקסטים מקבצים במחשב או מאתרי אינטרנט – ניתן לבצע הדבקה שלהם מתוך תוכנת Pushbullet. הטקסט שהועתק יופיע באפליקצייתPushbullet למכשיר שהוא הועתק אליו ומשם ניתן יהיה לשתפו עם אפליקציות באמצעות מנגנון שיתוף.

בכיוון ההפוך – ניתן להעתיק טקסט מהאפליקציה מסוימת במכשיר לאפליקציית Pushbullet שיופיע במכשירים ו/או במחשבים המחוברים לשירות.

תמיכה ביישומי מסרים מיידים – קריאה ותגובה

· וואטסאפ - ניתן לראות הודעות טסט ולהגיב בהודעות טקסט אבל אין תמיכה בהודעות קוליות.

· מסנג'ר של פייסבוק

· שירות הנגאוט של גוגל

הגדרות

ניתן לגשת להגדרות Pushbullet מסמל היישום שנמצא במגש המערכת.

ממסך ההגדרות ניתן

· לשנות את שם המחשב

· לצאת משירות הגוגל או הפייסבוק המחוברים ל Pushbullet

· להגדיר את סוגי ההתראות

· את תיקיית ההורדות

ניתן לגשת למרכז העזרה באתר Pushbullet בכדי לעיין בנושאי העזרה המוצעים

קישורים

· הורדה למכשירי אנדרואיד

· הורדה למכשירי IOS

· תוסף לדפדפן פיירפוקס

· תוסף לדפדפן כרום

יישומים חינוכים

לשירות יש יתרונות עבור לומדים בכך שהוא מאפשר להעביר קישורים, קבצים ותמונות ממכשירים שונים. כך לדוגמה, ניתן להעביר מידע מהטבלט במהלך יום לימודים לדפדפן במחשב הביתי ולהמשיך את הקריאה או עבודה על מטלה מסוימת מהבית.

עט דיגיטלי

עט דיגיטלי

עט דיגיטלי

כיסוי משולב מקלדת - שימו לב חשוב לשים לב בהזמנה לאיזה אייפד מתאים הכיסוי.